СДС-ов закон иде пред експерте

С. Т.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: СДС-ов закон иде пред експерте

Бањалука - Народна скупштина РС усвојила је данас Нацрт закона о испитивању поријекла имовине, који је предложила СДС, те закључак да он буде упућен на стручну расправу која ће трајати 60 дана.

Током расправе о овом нацрту могле су се чути многобројне замјерке због неусклађености закона са Уставом и лоших рјешења која су понуђена, а и предлагач је признао да се закон може побољшати.

Предсједник Народне скупштине РС Игор Радојичић рекао је да су поједине одредбе закона критичне, јер су у супротности са уставним начелом о неповредивости стана.

- Овај нацрт закона води ка тоталитарним рјешењима, гдје би се могло упадати грађанима у станове и правити неред и немир - рекао је Радојичић.

Предсједник Клуба посланика СДС-а Вукота Говедарица истакао је да су понуђена законска рјешења у складу са Уставом, да закон има политичку и правну тежину.

- Ово није коначна форма, а СДС ће радити на побољшању понуђених рјешења - рекао је Говедарица.

Велики број замјерки на СДС-ов закон изнијели су и правни експерти наводећи да је он неспроводив у пракси.

Посланици су јуче усвојили и измјене Закона о превозу у друмском саобраћају, те нацрте закона о измјенама Кривичног закона, развоју малих и средњих предузећа и нуспроизводима животињског поријекла. Усвојено је и неколико нацрта закона о фондовима који послују у оквиру Инвестиционо-развојне банке РС. Наставак засједања парламента РС заказан је за 12. фебруар.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.