Саво Шеваљевић, привремени стечајни управник: Нису испуњени услови за стечај у Фармланду

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Саво Шеваљевић, привремени стечајни управник: Нису испуњени услови за стечај у Фармланду

Бањалука - Привремени стечајни управник фарме "Фармланд" из Нове Тополе код Градишке Саво Шеваљевић предложиће на извјештајном рочишту, које ће бити одржано 7. јула, да ово предузеће не иде у стечај.

Окружни привредни суд Бањалука донио је 11. маја рјешење о покретању поступка за утврђивање услова за отварање стечајног поступка у "Фармланду".

Шеваљевић је истакао да је на основу налаза судског вјештака утврдио да нису испуњени услови за отварање стечаја и да ће у том правцу ићи и његов приједлог суду.

- Вјештак је утврдио да рачун "Фармланда" није блокиран и да фирма није несолвентна, а ја сам утврдио да стечајни управник фирме која је поднијела захтјев за стечај не испуњава услове за то јер нема извршни налог за дуг за који тврди да постоји - нагласио је Шеваљевић.

Појаснио је да захтјев за стечај може да поднесе само онај ко има извршни налог за наплату потраживања који не може да реализује.

- Тек уколико се такав налог не би могао реализовати и ако би рачун фирме био блокиран 60 дана, онда се може покренути стечај, а овдје нису испуњени ти услови - казао је Шеваљевић.

У Окружном привредном суду Бањалука су истакли да је приједлог за отварање стечаја поднијела Фабрика сточне хране из Нове Тополе.

Бањалучка берза у четвртак је привремено зауставила трговање хартијама од вриједности "Фармланда" након што је покренут поступак за утврђивање услова за отварање стечајног поступка.

М. Ч.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.