Фото: Сајтови у БиХ на мети Анонимуса
Москва - Сајтови најважнијих институција у БиХ, Великој Британији, Белгији и више од 20 других земаља били су на мети напада хакерске групе "Анонимус" по наговору скривеног доушника FBI Хектора Монсегура.
Пренијели су то у петак руски медији након што су се ове седмице појавили документи које су користили амерички тужиоци као доказе против "Анонимуса" и њиховог члана Џеремија Хамонда у нападима на сајтове у БиХ и осталим земљама. Прије него што су америчке власти ухапсиле Хамонда у Чикагу у марту 2012. године званичници су сакупили доказе против њега уз помоћ његовог бившег колеге хакера Монсегура познатог и као Сабу.
- Упадао сам у бројне сајтове које ми је он фингирао, крао сам имејл налоге и базе података и пребацивао на његов сервер који је у ствари припадао FBI-у. Предавао сам и шифре и тајне прилазе метама, које су завршавале у рукама FBI и који су онда могли контролисати те мете - рекао је Хамонд, који је лани осуђен на десет година затвора.
На листи, коју је Сабу давао Хамонду, биле су адресе организација које су припадале или биле повезане са владама многих земаља укључујући Словенију, Албанију, Грчку и Турску.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.