Са тржишта БиХ се повлаче четири врсте гријалица и ласерске играчке

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Са тржишта БиХ се повлаче четири врсте гријалица и ласерске играчке

САРАЈЕВО - Са тржишта БиХ повлаче се четири електричне кварцне гријалице, од којих се двије и уништавају, јер представљају опасност од пожара и опекотина, а онима који су купили једну од ових гријалица, препоручује се да је одмах престану користити, те да је врате увознику или у радњу гдје су је купили, објавила је Агенција за надзор над тржиштем.

Четири ласерске играчке - двије пушке, пиштољ и показивач, такође се повлаче са тржишта БиХ и уништавају, јер представљају ризик од повреде ока и оштећења вида, док се купцима препоручује да их врате у продавницу гдје је производ купљен, или увознику.

Гријалице “Зилан”, тип ЗЛН1770, бар код 6423154001770, те “Декотерм” тип ДТ-102, бар код: 8698995272520, поријеклом из Турске, представљају опасност од пожара и опекотина, јер имају механизам који укључује/искључује гријаче када се гријалица усправи/обори, док им укључивања раде иако ниједан гријач претходно није видљиво усијан.

Производи нису усклађени са Наредбом о електричној опреми намијењеној за употребу унутар одређених напонских граница и стандардом БАС ЕН 60335-2-30:2012.

Опасност од пожара и опекотина представљају и електричне кварцне гријалице поријеклом из Кине – “AWT” тип QX18, бар код 2307201320547 и AWT тип ЛX-2830С, бар код 2105201828304 из истих разлога као и претходне двије гријалице.

Ласерске играчке - пиштољ “Leigh Accuracy P.729S”, пушке “НСМ.301” и “М039-3”, те показивач “Dendžer” све поријеклом из Кине, представљају ризик од повреде ока и оштећења вида, јер им измјерена средња снага ласерског снопа одговара класи која није дозвољена, а производи не садрже и потребна упозорења и информације за кориснике прописане у стандарду БАС ЕН 60825-1:2016.

Са тржишта БиХ повлачи се и уништава и шлауф за пливање 56 центиметара са гаћицама тип "Lil' Animal Pool Float", серијски број 34058, бар код 6942138930450, поријеклом из Кине, јер производ представља озбиљан ризик од утапања, тако да се купцима препоручује да исти одмах врате увознику.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.