Фото: С кишом пали дијелови метеора
ПРИЈЕДОР - У двориште породичне куће Радивоја Лајића из Горње Ламовите код Приједора у четвртак увече су с кишом пали и дијелови метеора.
Лајић је сигуран да је ријеч о дијеловима метеора, јер је у петак ујутро, прије одласка на посао, у дворишту примијетио необичне предмете који су га одмах подсјетили на нешто већ виђено.
- Ту дилеме нема, ово је дио метеора који је пао са неба. Као и прошли пут, прије четири мјесеца, пали су с кишом - нагласио је Лајић.
Према његовим ријечима, овакве појаве потврдили су и научници из Београда и Новог Сада.
- Нико ми није вјеровао када сам им рекао да су у моје двориште "стигли" необично лијепи дијелови метеора. Касније, када су дошли стручњаци и утврдили о чему се ради, свима је било јасно да сам говорио истину - рекао је Лајић и додао да је, према подацима са којима располаже, прије 47 година сличан дио метеора пао на подручје Земун поља код Београда.
Овај мјештанин из Доње Ламовите код Приједора каже да већ има странаца заинтересованих за дијелове метеора, који подсјећају на предиван кристал. Они би, истакао је Лајић, требало да се нађу на једној од аукција у Холандији или Шпанији.
Већ неколико дана прича о чуду са неба се препричава у Горњој Ламовитој, које Лајића више не могу изненадити. Важно му је да све има оправдање у науци, која се још у претходном случају доказала.
- Ово не говорим из жеље за некаквом популарношћу, већ једноставно желим да укажем на чињеницу да се и овакве ствари дешавају код нас, у Доњој Ламовитој код Приједора - истакао је Лајић.
Он је кроз шалу рекао да је из личне безбједности одлучио да себи купи шљем, јер никада се не зна када га нешто из небеса може погодити.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.