Фото: Радмановић позвао посланике да не усвоје иницитиву клуба ХДЗ БиХ-ХНС
САРАЈЕВО - Замјеник предсједавајућег Представничког дома Парламентарне скупштине БиХ Небојша Радмановић позвао је данас парламентарце да гласају против иницијативе посланика Клуба ХДЗ БиХ-ХНС којом траже да се 23. август обиљежава као "Европски дан сјећања на жртве тоталитарних и ауторитарних режима".
"Позивам парламент да гласа против ове иницијативе водећи рачуна што су двије комисије навеле, једна Представничког дома и једна заједничка. Позивам вас да не улазимо дубље у ове расправе јер ћемо се подијелити још више. Ништа није исто или слично фашизму, а покушава се ставити у исти кош", рекао је Радмановић током дискусије у Представничком дому.
Он је нагласио да се често у парламенту БиХ појаве посланици који инсистирају на неким стварима и направе још веће разлике него што постоје у БиХ.
"Имамо разлике у БиХ, али ово није питање које мора бити на дневном реду. Није довољно да се пети пут предлаже иста ствар и што су двије парламентарне комисије навеле да то не треба усвојити", рекао је Радмановић.
Замјеник предсједавајуће Представничког дома Парламентарне скупштине БиХ је указао да никада нити један учињени злочин не треба прескочити и заборавити и да морају сви бити кажњени без обзира на починиоце, али да се завојевачи и ослободиоци не могу изједначавати.
Представнички дом обавио је расправу о посланичкој иницијативи Клуба ХДЗ БиХ-ХНС којом траже да Представнички дом прихвата Декларацију Европског парламента од 23. септембра. 2008. и Резолуцију Европског парламента од 2. априла 2009. и донесе Одлуку којом 23. август обиљежава као "Европски дан сјећања на жртве тоталитарних и ауторитарних режима".
Уставноправна комисија није подржала ову иницијативу.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.