ПСС инсистира на понављању избора по највишим стандардима: Очување воље грађана приоритет

Г.С.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Уступљена фотографија

Предсједништво Покрета Сигурна Српска одржало је сједницу на којој су разматране кључне политичке и организационе теме, са посебним акцентом на понављање избора за предсједника Републике Српске на 136 бирачких мјеста, као и на даље јачање ПСС широм Републике Српске.

Покрет Сигурна Српска остаје максимално посвећен очувању изборне воље грађана и инсистира на томе да поновљени избори буду проведени у складу са највишим демократским стандардима, уз пуно поштовање процедура и транспарентност изборног процеса. Главни циљ остаје задржавање предности коју има заједнички кандидат опозиције, проф. др Бранко Блануша.

Тим поводом, предсједник Покрета Сигурна Српска Драшко Станивуковић најавио је теренске активности на бирачким мјестима на којима ће избори бити поновљени.

„Данас ћу обићи Мјесни одбор Шарговац, као једно од бирачких мјеста на којима ће се поновити избори“, поручио је Станивуковић.

На сједници Предсједништва потврђено је и формирање двоцифреног броја нових градских и општинских одбора, чиме Покрет наставља континуирано да јача своју организациону структуру широм Републике Српске. Донесена је и одлука о формирању актива жена и младих, док је у наредном периоду планирано и одржавање конвенције актива пензионера и бораца.

Говорећи о политичким резултатима Покрета, Станивуковић је истакао да је Покрет Сигурна Српска већ оставио траг кроз законска рјешења која су усмјерена на побољшање квалитета живота грађана.

„Поносни смо што наше политике живе. Закон о стварним правима, који смо креирали и предложили, омогућио је да млади људи, млади брачни парови, породице погинулих бораца и самоохрани родитељи могу да добију плац за изградњу куће. Данас, захваљујући тим измјенама, свака локална заједница у Републици Српској може да примјењује такав модел подршке“, нагласио је Станивуковић, додајући да је ПСС у Народној скупштини Републике Српске отворио и важно питање закона о играма на срећу, с циљем стварања сигурнијег и здравијег друштвеног окружења.

У Брчком је истог дана одржан и Оснивачки сабор Покрета Сигурна Српска, на којем је формиран Градски одбор и изабрано руководство. За предсједника Градског одбора изабран је Синиша Голић, који је истакао да овај догађај представља улазак Покрета у нову фазу политичког развоја.

„Покрет Сигурна Српска настаје у сваком дијелу Републике Српске, од Новог Града до Требиња, са циљем да окупи људе и политичке субјекте који дијеле исте вриједности и имају снагу и вољу да ствари мијењају набоље. Вјерујемо да је ово почетак једног озбиљног и дугорочног политичког процеса“, поручио је Голић.

 

Потпредсједница новоформираног одбора у Брчком, Лидија Љубојевић истакла је да је циљ Покрета јасан и недвосмислен.

„Без изборне побједе не можемо мијењати друштво. Наш задатак је да оправдамо повјерење чланова, симпатизера и грађана и да 2026. година буде година промјена“, нагласила је она.

Замјеник предсједника ПСС Игор Радојичић истакао је да се Покрет Сигурна Српска свакодневно шири и јача.

„У посљедњим данима формирали смо организације у више општина и градова. У Покрет долазе нови људи, различитих политичких опредијељења, али са заједничким циљем, да Покрет Сигурна Српска постане најјача политичка снага у опозицији, а затим и у власти“, поручио је Рaдојичић.

Генерални секретар ПСС Небојша Дринић нагласио је да Покрет Сигурна Српска и у празничним данима остаје уз грађане.

„Наш рад се не зауставља на датумима. Бићемо на терену, у контакту са народом, пружајући подршку тамо гдје је најпотребнија. Покрет Сигурна Српска јасно инсистира на поштовању изборне воље грађана и демократских процедура, јер само тако можемо имати легитиман и стабилан политички систем“, закључио је Дринић.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.