Пробијен рок за куповину објеката за дипломате

В. К.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Пробијен рок за куповину објеката за дипломате

Сарајево - Нови сазив Комисије за куповину објеката за смјештај дипломатско-конзуларних представништава (ДКП) БиХ није успио да у датом року пронађе најповољнију понуду за смјештај дипломатских мисија у Загребу и Београду због чега су од Савјета министара БиХ затражили да рок буде пролонгиран до краја августа.

У информацији о раду комисије је наведено да нису успјели да заврше посао на вријеме због веома кратког рока.

- Комисија је конституисана крајем прошле, а била је дужна да поднесе Савјету министара БиХ приједлог најповољније понуде до 31. децембра 2015. године. Тај посао није могла да заврши у предвиђеном року због веома кратког периода од објаве одлуке до датог рока. Комисија ће у сарадњи са ДКП-овима БиХ у Загребу и Београду и другим институцијама спровести потребне активности у циљу реализације одлуке Савјета министара - наведено је у информацији.

Комисија је затражила пролонгирање рока до краја августа ове године због обима посла који морају урадити и интереса да за куповину објеката за смјештај дипломатско-конзуларних представништава буду предложене понуде које задовољавају потребне критеријуме и предвиђену цијену.

Савјет министара БиХ је почетком јануара усвојио одлуку о вишегодишњем капиталном пројекту који се односи на куповину, адаптацију и опремање објеката за ДКП укупне вриједности 5,81 милион КМ. У склопу тог пројекта биће финансирана куповина објеката у Београду и Загребу, адаптација објеката у Лондону, Отави, Аману и Штутгарту, санација система гријања у Бриселу, те опремање објеката у Лондону, Београду, Загребу и Отави.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.