Фото: Предсједник СДA Сулејман Тихић о договору из Оџака
СAРAЈЕВО - Сви политички представници у БиХ треба да подрже договор који је потписан са предсједницима СНСД-а Милорадом Додиком и ХДЗ-а БиХ Драганом Човићем, и да заједнички раде на уставним реформама и изради конкретних рјешења, рекао је јуче предсједник СДA Сулејман Тихић.
- Грађанима БиХ је доста сукоба и договор из Оџака је пут изласка из тога - рекао је Тихић и додао да је очито да неке странке знају само рушити, а никако градити.
Према Тихићевим ријечима, јавиле су се неке квазипатриоте, а Странка за БиХ је организовала прес-конференцију која је подсјећала на рушење априлског пакета.
Он је напоменуо да се јављају и нека удружења која износе списак жеља како би и шта требало да буде, нагласивши да ће он одмах потписати оно што они пропагирају, али када на списку буду имали и интелектуалце из Републике Српске и да се заједно рјешавају нагомилани проблеми.
- Они који критикују заједничку изјаву двије године нису понудили никаква рјешења и опет покушавају да сруше нешто што представља коректан принципијелни компромис. БиХ се гради и у Бањој Луци и Мостару и само са представницима грађана и народа који су их изабрали - рекао је Тихић.
Изразио је наду да ће договор имати парламентарну већину и додао да је предсједавајући Савјета министара БиХ Никола Шпирић најавио да ће заједничка одлука бити пред министрима на сједници у четвртак, 13. новембра.
Он је појаснио заједничку изјаву, коју су потписали он, Додик и Човић, нагласивши да се Устав може мијењати и амандмански, иако такав приступ "незналице нападају".
Када је у питању државна имовина, постигнут је договор о распоређивању на територијално-функционалном принципу, рекао је Тихић.
Ж. Д.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.