Фото: Предложено продужење притвора Ибри Ћуфуровићу
Сарајево - Тужилаштво БиХ предложило је продужење притвора Ибри Ћуфуровићу, оптуженом за организовање терористичке групе и ратовање у Сирији.
Тужилац Ћазим Хасанспахић предложио је да буде продужен притвор оптуженом, у којем се налази од 20. априла, рекавши да је Тужилаштво дало детаљне разлоге у писаном приједлогу.
- Оптужени је исказао спремност да буде недоступан органима гоњења. Био је пет година недоступан - подсјетио је Хасанспахић, додавши да је за Ћуфуревићем била расписана међународна потјерница три године, а да је он приведен пред правосудне органе БиХ у априлу ове године.
Одбрана сматра да је приједлог Тужилаштва неоснован, те је затражила да притворска мјера буде замијењена мјерама забране, и то напуштања мјеста боравишта, те одузимањем путних исправа које су већ одузете и забраном издавања нових.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.