Фото: Потенцијали Српске промовисани у Крушевцу
БЕОГРАД - У Крушевцу је данас, у оквиру Манифестације “Дани Српске у Србији”, промовисана туристичка понуда Републике Српске, а представници туристичких организација Бијељине и града домаћина договорили унапређење сарадње.
Представљање Републике Српске и њених потенцијала Крушевљанима почело је на Тргу глумаца промоцијом туристичке понуде Српске, гдје су штанд републичке и локалних туристичких организација посјетиле Татјана Дувњак и Јелена Кусмук из Представништва Републике Српске у Србији и директор Туристичке организације Крушевца Сузана Милосављевић.
“Велико нам је задовољство што су Туристичка организација Републике Српске и Туристичка организација Бијељине данас у Крушевцу, јер је то прилика да размијенимо искуства и допринијели да наши грађани посјете Републику Српску, као и да гости из Републике Српске дођу у Крушевац”, рекла је Милосављевићева.
Директор Туристичке организације Бијељина Јасмина Абдулахагић навела је да су на штанду представљене туристичке понуде шест градова Српске, саопштено је из Представништва Републике Српске у Србији.
Делегацију Представништва РС и Туристичке организације Бијељина у градској управи Крушевца угостили су помоћник градоначелника Јелена Тодоровић, помоћник градоначелника за пољопривреду Марком Кнежевићем и Сузана Милосављевић.
Представници туристичких организација Крушевца и Бијељине током разговора су размијенили искуства.
Домаћинима су се за гостопримство захвалиле Татјана Дувњак и Јелена Кусмук, које су им представиле програм овогодишпње манифестације “Дани Српске у Србији” и указале да је акценат стављен на унапређење сарадње градова и општина Српске и Србије.
Програм манифестације “Дани Српске у Србији”, који се одржава у Крушевцу, завршен је у градском позоришту, гдје је бијељинско позориште “Семберија” извело представу “Комедија ометена у развоју”, урађену по мотивима Раблеовог сатиричног романа “Гаргантуа и Пантагруел”.
Текст је написао Миливоје Мићановић, представу је режирао Душан Тузланчић, а у њој играју глумци из пет академија у региону.
Девета манифестација “Дани Српске у Србији” сутра ће бити настављена у Краљеву и у Шиду.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.