Посебна сједница Народне скупштине Републике Српске (УЖИВО)

ГС
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Посебна сједница Народне скупштине Републике Српске (УЖИВО)

БАЊАЛУКА - У Бањалуци је почела посебна сједница Народне скупштине Републике Српске на којој ће бити разматрани приједлози закона о Високом судском и тужилачком савјету Републике Српске и о непримјењивању закона и забрани дјеловања вануставних институција БиХ, по хитном поступку.

Колегијум парламента Српске синоћ је на телефонској сједници утврдио приједлог дневног реда на којем су и приједлози закона о допуни Кривичног законика Републике Српске и о Посебном регистру и јавности рада непрофитних организација, по хитном поступку.

Сједници присуствују и министри у Савјету министара Сташа Кошарац и Срђан Амиџић.

Посебна сједница одржава се на захтјев Владе Републике Српске.

За непоштовање одлука институција Српске и до пет година затвора!

Потпредсједник Народне скупштине Српске Ања Љубојевић рекла је да ће дан за гласање бити по окончању расправе, као и да ће за тачке два, три и четири бити обједињена расправа.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.