Фото: Поплаве важније од формирања Владе
БAЊAЛУКA - Предсједник Социјалистичке партије Петар Ђокић изјавио је јуче да још нема најава када би могао да буде одржан састанак коалиционих партнера СНСД-а, ДНС-а и СП-а у вези са формирањем власти, јер то у овом тренутку није приоритетно питање, имајући у виду проблеме настале поплавама у Републици Српској.
- Јако је важно то што је сва пажња јавности, и политичке и грађанске, била усмјерена на санацију штете и помоћ народу. За сада нема најава када би састанак могао да буде одржан и сматрам да питање формирања власти није у овом тренутку приоритетно питање којим се треба бавити - сматра Ђокић.
Он је оцијенио да нема некакве потребе за журбом, јер је поступак формирања владе условљен конституисањем Вијећа народа РС, које треба да се заврши сљедећих десетак дана.
Раније је договорено да СП-у припадају два министарска мјеста, али још није донесена одлука о подјели ресора.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.