Полиција подноси извјештај суду

Г. М.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Полиција подноси извјештај суду

БAЊAЛУКA - Припадници Центра јавне безбједности Бањалука, након што су у Бронзаном Мајдану код Бањалуке у петак одузели више од три тоне експлозива, надлежном суду поднијеће извјештаје против возача Г. С. из Челинца и предузећа из Мркоњић Града.

Саопштено је то из ЦЈБ Бањалука и наведено да је експлозив превожен у камиону "мерцедес".

- Заплијењено је 854 килограма прашкастог експлозива "амонекс", 2.184 килограма анфо-експлозива "витанол", 1.600 метара детонирајућег штапина Ц-12, 100 метара успоривача и двије детонирајуће каписле - наведено је у саопштењу ЦЈБ Бањалука.

У саопштењу је истакнуто да возач Г. С. није лице којем је рјешењем Полицијске станице Кнежево одобрено да превози експлозив, те да предузеће у чије име је превозио експлозив нема концесију надлежног министарства за обављање послова у каменолому.

- Полицијски службеници Полицијске станице Лауш, станично одјељење Бронзани Мајдан који су обавили акцију, установили су да је међу почињеним прекршајима и непосједовање одобрења за превоз до локације гдје је терет истоварен као и непрописно ускладиштење терета послије доставе на локацију - наводи полиција.

"Глас Српске" објавио је да је експлозив ишао преко фирме "Минерво" из Тузле у којој су нам рекли да ће експлозив највјероватније ускоро бити враћен јер су га "само одвезли даље од локације предвиђене за истовар".

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.