Подигнута оптужница за злочине у Бијељини

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Подигнута оптужница за злочине у Бијељини

БЕОГРAД - Тужилаштво за ратне злочине Србије подигло је оптужницу против српских држављана Драгана Јовића, Зорана Ђурђевића и Aлена Ристића, која их терети да су, као припадници добровољачке јединице у саставу Војске Српске Републике БиХ 14. јуна 1992. године у Бијељини починили ратни злочин над цивилним становништвом, преносе агенције.

Из Тужилаштва је саопштено да су Јовић, Ђурђевић и Ристић окривљени да су ушли у кућу бошњачке породице, одузели им новац и ствари и потом вишеструко наизмјенично силовали двије жене. Јовић је, додаје се у оптужници, затим убио цивила пуцајући му у уста, а двије жене су из куће, голе и босе, повели кроз град.

Предмет "Бијељина" БиХ је уступила Србији на основу Закона о међународној правној помоћи у кривичним стварима. Преткривични поступак је претходно вођен пред Основним судом у Бијељини.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.