Фото: Почела посебна сједница Народне скупштине Републике Српске
Бањалука - У Бањалуци је почела посебна сједница Народне скупштине Републике Српске на којој ће бити разматран Приједлог економске политике по хитном поступку и Приједлог буџета Српске за наредну годину у износу од 3.127.000.000 КМ.
Посланици ће разматрати Приједлог закона о извршењу буџета Републике Српске за наредну годину и по хитном поступку Приједлог закона о посебном доприносу за солидарност.
На сједници ће по хитном постпуку бити разматран Приједлог закона о измјенама Закона о порезима за употребу, држање и ношење добара.
Народна скупштина Републике Српске разматраће Приједлог одлуке о дугорочном задуживању Српске и Приједлог одлуке о краткорочном задуживању емисијом трезорских записа за наредну годину.
Биће разматран и Приједлог одлуке о изради зонинг плана подручја посебне намјене "Хашани" по скраћеном поступку.
О апсолвираним тачкама дневног реда посланици би требало да се изјасне у сриједу, 23. децембра.
Посланици опозиције су прије уводног обраћања премијера Српске Жељке Цвијановић напустили скупштинску салу.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.