Фото: Пентагон припрема дуготрајне нападе на Сирију
Вашингтон -- Пентагон припрема интензивније и дуготрајније нападе на Сирију него што је раније било планирано и они би требало да трају три дана, пише "Лос Анђелес тајмс".
Ратни планери сада намјеравају да прво изведу жестоке ракетне нападе послије којих ће врло брзо услиједити додатни напади на мете које су можа промашене или нису уништене послије првог напада, наводи "ЛА тајмс" позивајући се на званичнике.
Два америчка званичника су за лист из Лос Андјелеса рекли да је Бијела кућа тражила дужу листу циљева на којој ће бити "много више" мета него на првој листи на којој их је било око 50.
Циљ овог плана је да се нанесе штета снагама сиријског предсједника Башара Асада, преноси АФП.
Планери Пентагона сада разматрају употребу бомбадера, као и пет америчких разарача који тренутно патролирају у источном Медитерану, за лансирање крстарећих ракета и ракета ваздух-земља са мјеста које је далеко изван домета сиријске ваздухопловне одбране.
Офанзивна група носача авиона "САД Нимиц" са једним крузером и три разарача, која се налази у Црвеном мору, такође може бити употребљена за испаљивање крстарећих ракета на Сирију.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.