Фото: Падавине и јак вјетар отежавају саобраћај
БАЊАЛУКА - У већем дијелу Републике Српске нове падавине и јак вјетар отежавају саобраћај, саопштено је из Ауто-мото савеза Републике Српске.
Због сњежних наноса и сметова преко Романије не препоручује се саобраћај за теретна возила и шлепере, а возачи се упозоравају на дионице у вишим предјелима гдје има мјестимично угаженог снијега и поледице, јављају агенције.
Возачи треба да буду посебно опрезни, због сметова, на магистралном путу Рогољи-Млиништа и према Гламочу, те на регионалним путевима Шипово-Ново Село, Чађавица-Српске Топлице, на локалитету Ситница.
Магистрални пут Гацко-Тјентиште, преко превоја Чемерно, проходан је за возила носивости до 3,5 тоне, на појединим дионицама коловоз је сужен, па је отежано мимоилажење, а постоји и опасност од лавина и сметова.
Регионални пут Билећа-Љубиње и даље је непроходан и ради се на његовом рашчишћавању, као и регионални пут Јажићи-Зеленгора-Чемерно.
На магистралном путу Невесиње-Мостар у функцији су обје траке, а на дионици Невесиње-Гацко једна трака је у функцији и ради се на проширењу коловоза.
Саобраћај је још у прекиду на регионалном путу Кифино Село-Улог, преко превоја Морине.
На путу Живинице-Ступари, у мјесту Подгајеви, због теже саобраћајне несреће, саобраћа се једном траком до завршетка полицијског увиђаја.
Због јаког вјетра и мјестимичних наноса, не препоручује се кориштење магистралног пута Ливно-Босанско Грахово, а због сњежних наноса обустављен је саобраћај на дионици регионалног пута Купрес-Шипово.
За саобраћај су затворени гранични прелази Делеуша и Хум (са црногорске стране), док на граничном прелазу Клобук саобраћају путнички аутомобили.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.