Фото: Отворен скелски прелаз у Јањи
Бијељина - У бијељинском насељу Јања данас је отворен скелски прелаз на ријеци Дрини, између Републике Српске, односно БиХ и Србије, у присуству високих званичника Србије и БиХ, преносе агенције.
Мандатар за састав Владе Србије Ивица Дачић рекао је да ријека Дрине треба да спаја, а не раздваја људе са једне и са друге стране и да је то један мали корак за БиХ и Србију.
- Границе које постоје, морамо да их претворимо у границе спајања и зато мислим да је у интересу свих народа који живе на Балкану да то буде зона мира, да не заборавимо да смо једни другима најближи, без обзира какву смо историју имали - рекао је Дачић.
Он је напоменуо да је отварање скелског прелаза од великог значаја за људе који живе у Јањи, као и за оне са друге стране Дрине у Лешници у Србији.
- Границе морају бити затворене за криминал, али отворене за живот, људе, слободан промет робе, људи и капитала - истакао је Дачић.
Предсједавајући Предсједништва БиХ Бакир Изетбеговић рекао је да је ово најбољи начин да се крене у боље односе и бољу будућност у односу на прошлост која, како је навео, није била сјајна.
Начелник општине Бијељина Мићо Мићић истакао је да ће скелски прелаз користити свима, а нарочито становницима Лешнице и Јање.
Становници Јање кажу да су веома срећни због отварања овог прелаза јер ће на тај начин скратити путовање до својих имања у Србији.
Мандатар за састав Владе Србије Ивица Дачић и предсједавајући Предсједништва БиХ Бакир Изетбеговић претходно су на састанку у Бијељини закључили да је потребно ојачати регионалну сарадњу.
Дачић и Изетбеговић разговарали су са општинским руководством у Бијељини.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.