Фото: Осумњичени за ратовање у Сирији Јасмин Кесеровић бранио се ћутањем
САРАЈЕВО - Јасмин Кесеровић, један од седморице осумњичених за учешће на сиријском ратишту, бранио се ћутањем на данашњем саслушању у Тужилаштву БиХ, рекао је његов бранилац Сенад Дуповац.
"Тужилаштво БиХ позвало је данас Кесеровића да изнесе своју одбрану. Предочено му је шта му се ставља на терет. Он је 20. децембра поднио захтјев да му се омогући телефонски разговор или посјета мајке и оца, међутим још није добио ни позитиван, ни негативан одговор", рекао је Дуповац.
Он је додао да је његов клијент током саслушања навео да у овом моменту неће износити своју одбрану, да ће се бранити ћутањем, а да оставља могућност да одбрану изнесе касније, након што га посјете родитељи, преноси Бирн.
Дуповац је адвокат још двојици повратника из Сирије осумњичених за организовање терористичке групе, односно за боравак и учешће на сиријском ратишту - Армену Џелки и Мухарему Дунићу који још нису саслушани у Тужилаштву.
Он каже да је сугерисао да Џелко и Дуновић буду пребачени из Орашја, односно Бусоваче, у притворску јединицу Суда БиХ.
Из Тужилаштва БиХ су навели да не могу потврдити саслушање Кесеровића јер је ријеч о истражним активностима.
Емир Алишић, Сенад Касуповић, Миралем Бербић, Јасмин Кесереовић, Хамза Лабидиј, Мухарем Дунић и Армен Џелко стигли су у БиХ у четвртак, 19. децембра, након што су депортовани из Сирије заједно са шест жена и дванаесторо дјеце.
Седам бивших бораца "Исламске државе" предато је припадницима Агенције за истраге и заштиту БиХ, а жене и дјеца су, након провјере, транспортовани у прихватни центар због даљих прегледа и пружања медицинске помоћи.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.