Обновити судски поступак генералу Ђукићу

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Обновити судски поступак генералу Ђукићу

Бањалука - Предсједник Одбора за представке, приједлоге и друштвени надзор Народне скупштине Републике Српске Радомир Пашић рекао је данас да ће Одбор радити на томе да се обнови судски поступак генералу Новаку Ђукићу, који је пред Судом БиХ осуђен на 25 година затвора у случају “Тузланска капија”, преносе агенције.

Предсједник Одбора, чији су чланови данас посјетили генерала Ђукића у фочанском затвору, рекао је да у Фочу са колегама није дошао да људе ослобађа из затвора, него да у законским оквирима саслуша њихове проблеме.

- Превасходно из људских и хуманих разлога овим људима се мора помоћи. Конкретно, радићемо да се обнови судски поступак генералу Ђукићу, за кога дубоко вјерујемо да је осуђен без сагледавања ваљаних аргумената и чињеница - рекао је Пашић.

Он је додао да је дужност свих институција у Српској да се ангажују и помогну српским осуђеницима, због правде, али и сазнавања истине о догађајима у протеклом грађанском рату у БиХ.

- Први задатак одбора биће да се, из људских и хуманих разлога, упути захтјев за премјештајем генерала Ђукића у затвор Туњице код Бањалуке, јер би се тако генералова породица мање излагала дугим путовањима и непотребним трошковима када га посјећује - нагласио је Пашић.

Члановима скупштинског Одбора су данас уручене и писмене представке шесторице српских осуђеника, који казне затвора за наводне ратне злочине издржавају у фочанском затвору.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.