Фото: Облачно са кишом, сусњежицом и снијегом
Бањалука - У Републици Српској данас ће преовладавати облачно вријеме са кишом, сусњежицом и снијегом, а више падавина се очекује у јужним и западним подручјима, гдје је могућа и грмљавина, преносе агенције.
Дневна температура ваздуха кретаће се од нула до шест, на југу до 15 степени Целзијуса.
Дуваће слаб до умјерен вјетар, повремено јачи сјевероисточни.
Температура ваздуха измјерена у 7 часова: Источни Дрвар минус осам, Хан Пијесак минус шест, Купрес и Мркоњић Град минус четири, Шипово и Соколац минус три, Бјелашница, Бихаћ, Сарајево и Тузла минус два, Бијељина, Приједор, Градишка, Бањалука, Нови Град, Добој и Сребреница минус један, Зворник и Зеница нула, Србац један, Вишеград и Горажде два, Невесиње и Гацко пет, Билећа и Мостар девет, Требиње 13 и Неум 15 степени Целзијуса.
На већини путева у Републици Српској и Федерацији БиХ јутрос се саобраћа по мјестимично влажним и клизавим коловозима и без дужих застоја, саопштено је из Ауто-мото савеза Српске.
Мјестимична поледица могућа је на дионицама у вишим крајевима, у сјеновитим дијеловима путних праваца, на улазу у тунеле и на прилазу мостовима.
Опрез при вожњи због учесталих одрона неопходан је и на дионицама у усјецима и поред камених косина.
Посебна пажња возача неопходна је на дионици магистралног пута Добро Поље - Миљевина.
На регионалном путу Р-476, дионица Укрина - Горња Вијака, на мјесту клизишта, саобраћа се једном саобраћајном траком.
Једном траком, уз наизмјенично пропуштање возила, саобраћа се и у мјесту Љубачево, на регионалном путу Карановац - Кнежево, на мјесту оштећења коловоза.
Због деминирања терена на регионалном путу Обудовац - Трамошница од 8 до 16 часова актуелне су повремене 15-минутне обуставе саобраћаја.
Због радова на магистралном путу Добој - Модрича, у мјесту Шешлије, актуелне су повремене 15-минутне обуставе саобраћаја, радним даном и суботом од 7 до 17 часова, а недјељом од 7 до 13 часова.
Алтернативни правац је регионални пут Добој - Модрича.
У току су радови на изградњи кружне раскрснице у Дервенти, на укрштању магистралних путева М-14,1 и М-16,1.
Саобраћај је регулисан привременом саобраћајном сигнализацијом, а из Улице Светог Саве, из правца Дервенте, саобраћај ће бити обустављен за вријеме трајања радова.
На граничним прелазима нема дужих задржавања.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.