Фото: Инстаграм/ Жељка Цвијановић
САРАЈЕВО - Српски члан и предсједавајућа Предсједништва БиХ Жељка Цвијановић разговарала је у Дејтону са предсједником Владе Хрватске Андрејом Пленковићем и хрватским министром спољних послова Горданом Грлић Радманом и том приликом указала на неопходност реафирмације демократије у БиХ, која подразумијева доношење одлука искључиво у оквиру домаћих институција, без наметања рјешења извана.
- Истакла сам да је равноправност конститутивних народа у БиХ темељни принцип Устава и Дејтонског споразума који мора бити у потпуности уважен - нагласила је Цвијановићева.
Она је на друштвеној мрежи “Инстаграм” навела да је разговор одржан на маргинама свечаности уприличене поводом 30 година од Дејтонског мировног споразума.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.