НСРС: О избору судија Уставног суда 5. јуна

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: НСРС: О избору судија Уставног суда 5. јуна

Бањалука - Народна скупштина Републике Српске 5.јуна разматраће избор предсједника и судија Уставног суда Српске, одлучио је данас скупштински Колегијум, преносе агенције.

Након сједнице Колегијума у Бањалуци, предсједник Народне скупштине Игор Радојичић подсјетио је у изјави за новинаре да је предсједник РС Милорад Додик након процедуре коју је водио Високи судски и тужилачки савјет БиХ предложио Народној скупштини избор предсједника и судија Уставног суда Српске.

Уставни суд

Уставни суд БиХ сутра започиње дводневну сједницу на којој ће бити изабрано ново руководство те правосудне институције.

Из Уставног суда саопштено је да ће чланови бирати предсједника, те потпредсједнике.

На дневном реду је и 13 апелација, од којих је двије апелације поднио предсједник СДА Сулејман Тихић, а једну апелацију члан Предсједништва БиХ Бакир Изетбеговић.

Из Уставног суда није прецизирано на која се питанја апелације односе.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.