Николић поздравио одлуку Међународног суда правде у Хагу

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Николић поздравио одлуку Међународног суда правде у Хагу

Београд - Предсједник Србије Томислав Николић поздравио је данашњу одлуку Међународног суда правде у Хагу да одбаци захтјев за ревизију пресуде по тужби против Србије, истичући да би свако друго рјешење озбиљно угрозило функционисање БиХ и допринијело дизању тензија у односима са Србијом.

Николић је истакао да је Србија посвећена чувању стабилности у региону и да исто очекује и од других, саопштено је из Прес службе предсједника Србије.


Он је напоменуо да је српска страна у БиХ реаговала на прави начин, показавши велику политичку зрелост и одговорност према будућности региона.

"Очигледно је аргументација српске стране била правно и чињенично утемељена и резултат је оваква одлука Међународног суда правде", закључио је Николић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.