Није постигнут договор о провођењу одлуке Сејдић-Финци

Агенције, фото: Klix.ba
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Није постигнут договор о провођењу одлуке Сејдић-Финци

Сарајево - Лидери странака нове парламентарне већине у Федерацији БиХ /ФБиХ/ - СДП, ХДЗ БиХ, ХДЗ 1990 и Савеза за бољу будућност нису данас постигли договор о провођењу одлуке "Сејдић-Финци".На састанку лидера у Сарајеву договорено је да разговори буду настављени да би најкасније за седам дана био постигнут договор.

Лидер ХДЗ-а БиХ Драган Човић рекао је новинарима након састанка да је разматрано неколико модела провођења одлуке Европског суда за људска права у Стразбуру, међу којима и приједлог два ХДЗ-а који предлаже десет изборних јединица по електорском моделу.

Човић је рекао да за два ХДЗ-а није прихватљив приједлог од 12 изборних јединица, док за СДП и СББ није прихватљив приједлог од двије изборне јединице.

Лидер СББ-а Фахрудин Радончић рекао је да је за СДП и СББ приједлог два ХДЗ-а од десет изборних јединица "дубиоза", а да је оптимална опција приједлог са посљедњег састанка "шесторке" на којем је присуствовао и специјални представник ЕУ Петер Соренсен.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.