Фото: Агенције
| Желимир Нешковић
БАЊАЛУКА - Делегат СДС-а у Дому народа БиХ Жељимир Нешковић изразио је оптимизам да ће доћи до укидања акциза на гориво, упркос тренутним блокадама.
Он је оцијенио да постоји реална могућност да и СНСД промијени став под притиском јавности и раста цијена горива, те подржи мјеру која би, како каже, директно олакшала грађанима.
Нешковић сматра да би раст цијена деривата, који би могао достићи и до четири марке по литру, могао натјерати власт да попусти.
Према његовим ријечима, у том случају СНСД би остао усамљен у противљењу и био приморан да тражи рјешење које ће довести до смањења цијена.
Он наглашава да је управо укидање или смањење акциза најдиректнији начин да се помогне грађанима, јер би цијене на бензинским пумпама одмах биле ниже.
Истовремено је поручио да су алтернативни приједлози, попут поврата дијела новца, неефикасни и да не доносе стварно олакшање.
Нешковић је закључио да, упркос тренутним политичким блокадама, очекује да ће бити пронађен модел који ће довести до укидања акциза и смањења трошкова за грађане.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.