Нешић: Нисам оптимиста да ће бити усвојене измјене Изборног закона

СРНА
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: agencije

БАЊАЛУКА - Посланик у Представничком дому Парламетнарне скупштине БиХ Ненад Нешић изјавио је да нема ништа против измјена Изборног закона које су тренутно у процедури, али да није оптимиста да ће бити усвојене.

Коментаришући измјене и допуне Изборног закона које су стигле у Представнички и Дом народа Парламентарне скупштине БиХ, Нешић, који је и лидер ДНС-а, наводи да га радује да је ХДЗ БиХ у свој закон уврстио његов стари приједлог да мандати припадају политичким партијама.

"Што се тиче приједлога ХДЗ-а, једино ми је важно да се не мијења начин избора српског члана Предсједништва БиХ и да грађани Републике Српске и даље директно бирају ко ће их представљати у институцијама БиХ. Како ће они бирати свог члана Предсједништва није моја ствар нити желим да се мијешам, то је проблем који треба да ријеше они у Федерацији", рекао је Нешић и додао да подржава и увођење технологија у изборни процес.

Он сматра да је ХДЗ-ов приједлог осуђен на пропаст, јер неће имати подршку бошњачких партија, саопштено је из ДНС-а.

Нешић каже да ће ДНС увијек бити за јачање изборног интегритета, оцијенивши да је изборни процес у БиХ жестоко компромитован.

"ДНС-у не треба ниједан украден глас, али не желимо и нећемо дозволити ни да нас краду. Жалосно је да правосуђе још увијек није процесуирало предмете који се односе на изборне крађе 2018. године, чиме је послало поруку да је дозвољено красти гласове", додао је Нешић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.