Фото: Нема погодбе око МИП-а
БЕОГРAД - Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је у петак у Београду да не вјерује да ће до краја фебруара бити формирана власт на нивоу БиХ.
Он је нагласио да је позиција Српске јасно дефинисана Дејтонским споразумом и да РС припада један број министарских мјеста.
- Треба да нам припадну четири министарска мјеста. Тражимо Министарство иностраних послова, а о осталом можемо да се договоримо - рекао је Додик новинарима Срне и Радио-телевизије РС.
Он је навео да ствар треба поједноставити ако се жели постићи договор, односно завршити конституисање власти, а онда на дневни ред могу да се стављају различита питања.
Додик је додао да Српска нема посебан интерес да се залаже за неке ствари које се потенцирају из Сарајева.
- Сигурно нећемо ићи са дневним редом који предлаже СДП у погледу неких реформи и других питања - рекао је Додик и додао да је једина обавеза партија из РС Дејтонски споразум и Српска, а не БиХ у смислу како то желе да наметну из Сарајева.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.