Фото: Настављен претрес хотела Холидеј
Сарајево - Стотињак радника сарајевског Хотела "Холидеј" протестује испред објекта јер им је, након упада финансијске полиције, онемогућен рад.
Радници су јутрос дошли на посао, али им је улаз онемогућен чиме су, тврде они, њихова људска права повријеђена.
Они су најавили ће испред хотела остати све док их не пусте на посао и поручили да цијела ситуација штети и гостима и послу.
Под надзором Кантоналног тужилаштва Сарајево, а по наредби Општинског суда Сарајево, службеници Пореске управе Федерације БиХ /ФБиХ/ уз асистенцију припадника Сипе почели су јуче претрес хотела, који је настављен данас.
Хотел је затворен, ограђен је жутом траком, а судска полиција износи документацију.
Службеници Пореске управе ФБиХ јуче су изузели фискалне касе и релевантну документацију која ће служити као доказ у кривичном поступку.
Из Кантоналног тужилаштва Сарајево саопштено је да се претрес врши због основа сумње да су одговорна лица привредног друштва "Холидеј ресорт" Сарајево, користећи пословне просторије хотела, починила кривично дјело пореске утаје.
Кантонално тужилаштво у сарадњи са Сипом предузима радње против одговорних лица привредног друштва "Холидеј ресорт" због постојања основа сумње да су у периоду од јула 2014. године до данас починила кривично дјело пореске утаје, односно да су дајући лажне податке о стеченом приходу избјегла плаћање порезних обавеза.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.