МУП Републике Српске: Обезбјеђење јавног скупа "Слобода" прошло без инцидената

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Дражан Поздеровић

БАЊАЛУКА - Јавни скуп под називом "Слобода", који је одржан данас на Тргу Крајине у Бањалуци, протекао је без инцидената, а обезбјеђење су вршили припадници МУП-а Републике Српске.

На основу извршених процјена од припадника Министарства, скупу је присуствовало до 18.000 грађана из свих дијелова Републике Српске.

Поводом одржавања овог скупа, у Министарству је формиран Штаб акције, који је био задужен за планирање и праћење обезбјеђења догађаја, те је ангажован потребан број полицијских службеника који је вршио редовно обезбјеђење скупа, саопштено је из МУП-а.

Скуп, који je одржан  на Тргу Крајине, организован је на иницијативу Борачке организације града Приједора из које је оцијењено да мирним протестима и свим другим политичким средствима и механизмима грађанског бунта треба заустави колонијалну политика према Републици Српској.

Скуп под слоганом "Слобода" организовала је Борачка организација Републике Српске (БОРС) у Бањалуци како би изразили подршку борби за очување одлука које доносе институције Републике Српске.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.