МСД: Тврдње ПДП-а смијешне и инфантилне

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: МСД: Тврдње ПДП-а смијешне и инфантилне

Бањалука - Млади социјалдемократи /МСД/ сматрају да тврдње Партије демократског прогреса /ПДП/ да инвеститоре не тјера опозиција, него власт и Савез независних социјалдемократа /СНСД/ изречене у вријеме кад је предсједник Републике Српске и предсједник СНСД-а Милорад Додик договорио у Русији још један посао за Републику Српску, звуче смијешно и инфантилно.

"Ако ви у ПДП-у не разумијете шта значи изградња крака гасовода Јужни ток кроз Републику Српску, или ако то не сматрате инвестицијом, онда вам се то не може објаснити", наводе МСД, реагујући на саопштење ПДП-а у којем се наводи да власт и СНСД нису обезбиједили амбијент за долазак нових инвестиција и чија политика води Републику Српску у економску пропаст.

Млади СНСД-а поручују да свако коме је стало да народа, до нових радних мјеста или до Републике Српске требало би да поздрави ову инвестицију и захвали страном партнеру који је одлучио да Републику Српску укључи у овај значајни пројекат.

"Али ви никада нисте довели ни једног инвеститора у Републику Српску, па зато и не знате да није ред галамити кад инвеститори долазе, а поготово тврдити да нема инвестиција у вријеме кад је реализацију једне овако значајне инвестиције дефинитивно потврдио и инвеститор из пријетељске земље", наводи се у реаговању МСД-а.

Млади социјалдемократи додају да је ПДП имао прилику да доведе инвеститоре у вријеме када је Младен Иванић био и предсједник Владе Републике Српске и министар иностраних послова БиХ.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.