Минић: Чека нас велики инвестициони циклус

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Агенције

БАЊАЛУКА - Предсједник Владе Републике Српске Саво Минић оцијенио је за Срну да је задовољан урађеним у 2025. години, упркос тешким политичким и економским изазовима, наводећи да је најважније да је Српска остала стабилна.

"Мислим да ћемо бенефите видјети тек наредне године. Већ је најављен велики инвестициони циклус и све оно што ће допринијети повећању стандарда и обрта новца у Републици Српској", рекао је Минић у подкасту Срне.

Он је указао да се против Републике Српске води специјални рат, с циљем слабљења њених институција, истакавши да се то огледа кроз нападе на институције, изборни процес и Дан Републике.

Предсједник Владе је истакао да је био изненађен питањем да ли ће се наредне године славити 9. јануар, наводећи да припреме теку одавно и да се то није доводило у питање.

"Дан Републике славимо са већ договореним активностима. Не одустајемо од било какве политике заштите националних интереса. Изненадио сам се питањем, односно да је већ у јавности пласирана информација да се неће славити Дан Републике. То је веома лоше", нагласио је Минић.

У оквиру прославе Дана Републике, планирано је и откривање Централног спомен обиљежја погинулим борцима Војске Републике Српске, а Минић наводи да је тражио од градоначелника Бањалуке Драшка Станивуковића да се из тог процеса искључи политика и оптужбе, које су карактерисале почетак радова.

"Бићу у протоколу, али и да нисам ја бих дошао својим саборцима да прислужим свијећу. Градоначелник је рекао да то неће политизовати. Отварање споменика ће организовати Влада 8. јануара и позваћемо великодостојнике Српске православне цркве да дају благослов и освештају споменик. Мислим да је то једна велика ствар", констатовао је Минић.

Он је навео да се не може заборавити шта је било у прошлости и да ће све радити да би се одржала част српских бораца и да би се очувало српско јединство.

"Не можемо заборавити колико је породица и дјеце остало без родитеља да би ми данас живјели и функционисали. И онда неко на томе треба да гради дневну политику!? Морамо се искључити из тога", поручио је Минић.


Предсједник Владе Републике Српске истакао је у подкасту Срне да је поносан на разговоре и договор са представницима борачких удружења проистеклих из Одбрамбено-отаџбинског рата када је ријеч о повећању борачког додатка и доношења нових законских рјешења која ће учврстити и дати нова права овој популацији.

"Договорили смо да системски рјешавамо бројна питања. Након свих ових разговора, сви смо задовољни. Осјетило се то јединство", рекао је Минић.

Он је истакао да изражава највеће поштовање према представницима бораца и да је због тога приоритет био рјешавање проблема на која су они указивали.

Када је ријеч о борачком додатку и категоризацији, Минић је указао да су тај процес водиле локалне заједнице у сарадњи са борачким организацијама и да је сада тешко утврдити кроз документе ко је заслужио статус а ко није, с обзиром да су рјешења издата од органа која су престала с радом.

"Издваја се велики новац а ефективност је умањена због огромног броја оних који конзумирају та права, то не заслужују", указао је Минић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.