Милан Тегелтија, предсједник ВСТС-а: Неусвајање стратегије успориће правосуђе

Ж. Д.
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Милан Тегелтија, предсједник ВСТС-а: Неусвајање стратегије успориће правосуђе

Сарајево - Предсједник Високог судског и тужилачког савјета Милан Тегелтија рекао је јуче да је недопустиво што Савјет министара није усвојио Стратегију за процесуирање предмета ратних злочина, која је усаглашена између министарстава правде у БиХ и правосудних институција.

- Неусвајање стратегије представља апсурд и представља неодговорност извршне власти. Не постоји ниједан једини разлог да се стратегија не буде усвојена. Неусвајање стратегије успорава процесуирање предмета ратних злочина. Стратегијом је предвиђен механизам за дисперзију предмета ратних злочина у ниже судове и тужилаштва и предвиђа да се већи број предмета заврши до 2023. године.

На овај начин онемогућено је Суду и Тужилаштву БиХ да раде. Успоравање усвајања стратегије имаће посљедице и на успоравања рада на предметима ратних злочина и продужетак рокова када стратегија коначно буде усвојена. Суд и Тужилаштво покушавају да примијене ову још неусвојену стратегију у дијелу гдје је то могуће - рекао је Тегелтија.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.