Фото: Мазалица: Влада РС треба да прихвати примједбе ревизора
Бањалука - Члан Главног одбора СНСД-а и посланик те странке у Народној скупштини Републике Српске Срђан Мазалица рекао је да СНСД подржава рад Главне службе за ревизију јавног сектора и да Влада РС треба да прихвати примједбе ревизора и исправи грешке.
Он је на данашњој конференцији за новинаре у Бањалуци, говорећи о Извјештају о ревизији Консолидованог финансијског извјештаја за кориснике буџета РС за 2012. годину, рекао да око 100 милиона марака за које су ревизори установили да су потрошени изнад износа одобреног ребалансон, нико није узео себи.
- Та средства су евидентирана, постоје подаци гдје су отишли, није их нико узео себи. Од тог износа, 50 милиона је отишло пољопривредницима за подстицаје - рекао је Мазалица.
Казао је да СДС својим коментарима на извјештај покушава да унесе раздор међу пољопривреднике, те да опозиција потенцира да је кршење процедура кривично дјело.
- Мора се разграничити шта је кривично дјело, а шта кршење процедура или коришћење другачије рачуноводствене политике - казао је Мазалица и додао да се сада показало да су тврдње опозиције да ће Душко Шњегота на мјесту главног ревизора бити пристрасан, неутемељене.
Он је истакао и да је у јулу евидентирано смањење незапослености за 1.803 лица у односу на исти период лани, те да је РС истварила рекордну покривеност увоза извозом, и то од 49 одсто.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.