Фото: Машић: Потребно ријешити питање зграде Економског факултета
Сарајево - Министар образовања и науке Федерације БиХ Дамир Машић изјавио је да ће Федерација испоштовати преузети дио обавеза у вези са изградњом нове зграде Економског факултета у Сарајеву, како би садашња била враћена власнику – Српској православној цркви, преносе агенције.
- Протоколом о изградњи нове зграде Економског факултета, Влада ФБиХ се обавезала да ће, између осталог, обезбиједити средства за суфинансирање израде пројектне документације за зграду Економског факултета у Кампусу Универзитета у Сарајеву - прецизирао је Машић.
Он је рекао да је о овом питању протеклих дана разговарао у Ректорату Универзитета.
- Вјерујем да ћемо у наредном периоду предузети све неопходне активности на рјешавању овог питања - рекао је Машић, преносе федерални медији.
Говорећи о федералном проблему “двије школе под једним кровом”, Машић је као одговорне за нерјешавање овог питања навео кантонална министарства образовања, у чијој је надлежности област образовања.
- Овом питању у протеклом периоду посветили смо доста пажње и дали конкретан приједлог рјешења. Међутим, кантонална министарства у Херцеговачко-неретванском и Средњобосанском кантону нису се оглашавала нити исказивала вољу да рјешавају проблем на терену - закључио је Машић.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.