Фото: Мајка Лане Биједић напустила Мостар и отишла у Београд
Мајка стравично убијене Лане Биједић, декана Факултета информационих технологија (ФИТ) Нина Биједић напустила је Мостар и отишла у Београд.
Ту информацију “Вечерњем листу” су потврдили Нинине колеге и пријатељи.
Нина се поздравила с њима и ужем кругу саопштила већ након убиства, да ће трајно отићи из Мостара.
Ланина мајка огласила се прије неколико дана на свом Facebook профилу објавом “Захвала Мостару”, у којој је истицала све своје и Ланине тренутке проведене у Босни и Херцеговини, а и Мостару. Осим тога, Нина је у својој објави навела да је Лана прије свега била Мостарка, Херцеговка, пише “Вечерњи”.
Убијена Лана Биједић прије неколико дана је кремирана у Београду, гдје је њена мајка управо и отишла, а јавност се пита је ли Лана у својој опоруци управо о томе и писала.
Од трагедије је прошло 11 дана, полиција у Западнохерцеговачком кантону стеже обруч, јављају се нови свједоци. Многи се питају шта се могло догодити да се једној младој и племенитој особи на такав бруталан начин пресуди.
Подсјећамо, Лана је у недјељу, 6. октобра, око 11 сати напустила кућу која се налази у Сјеверном логору. Аутобусом се упутила до аутобуске станице у Чапљини, одакле је даље кренула пјешице. Надзорне камере снимиле су је у 12.10 како пролази поред бензинске пумпе, а у 13.30 сати већ је виђена на кружном току у Звировићима.
Ланино тијело пронашао је локални рибар у кориту ријеке Студенчице.
(Вечерњи лист)
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.