Лукач: Полиција поступа према закону

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Лукач: Полиција поступа према закону

БАЊАЛУКА - Министар унутрашњих послова (МУП) Републике Српске Драган Лукач изјавио је да полиција Републике Српске поступа искључиво како је прописано законима, те да сви имају право да чињенице, које имају о неком кривичном дјелу, пошаљу МУП-у или тужилаштву.

Током расправе у Скупштини, одговарајући на питање посланика СДС-а Давора Шешића како је могуће да полиција не приводи и не саслушава људе који дају разне изјаве, па и медијске, Лукач је рекао да полиција неће радити на такав начин нити је тако прописано законима.

"Људи који дају изјаве у медијима или на било који начин оптужују једни друге, а да онда полиција свакога приводи и саслушава, било би угрожавање људи и њихових слобода", објаснио је Лукач.

Он је подсјетио да сви имају право у складу са законом да чињенице које имају у вези неког кривичног дјела пошаљу МУП-у Републике Српске или тужилаштву.

"У том случају полиција ће добити налог од тужилаца да приведемо човјека, да га саслушамо и узмем изјаву. Ако би оптуживали сви свакога за свашта полиција у том случају не би радила ништа друго већ гледала и читала медије и приводила људе и саслушавала и то није уреду", појаснио је Лукач.

Он је рекао да свако има право да не буде задовољан радом тужилаштва и суда.

"И ја бих могао бити незадовољан, данас су против мене потврдили оптужницу за инцидент који се раније десио са Драшком Станивуковићем. У његовој личној документацији нема никакве повреде коју је он изнио. Ја би сада требало да кажем да је тужилаштво корумпирано или да ходам по кафанама по граду и да прогањам те људе и провоцирам као што је то радио народни посланик и зашто је ухапшен", закључио је Лукач. 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.