Фото: Лијановић пријављује сам себе?!
Сарајево - Замјеник премијера ФБиХ и федерални министар пољопривреде, водопривреде и шумарства Јерко Иванковић Лијановић поднијеће четири кривичне пријаве против самог себе!
Он је данас на конференцији за новинаре казао да ће пријаве поднијети "да би детаљно било утврђено да ли је његов рад у Влади ФБиХ био у складу са законом". Он је пред новинаре изашао, како је рекао, поводом медијских написа о подношењу кривичних пријава против њега, међу којима су пријаве одређених удружења поднесене "под утицајем ХДЗ-а БиХ", те кривичне пријаве премијера ФБиХ Нермина Никшића и Управе Хипо Алпе Адрија банке у БиХ.
Лијановић каже да су све те пријаве политички мотивисане, те да су "поднесене ради његовог дискредитовања као министра, а да би се извршила смјена извршне власти у Федерацији".
- Када би моја оставка ријешила све проблеме у ФБиХ, сам бих је поднио, али то неће ријешити проблеме, него је рјешење да институције раде у складу с Уставом и законима - рекао је Лијановић, пренијеле су агенције.
Лијановић је осумњичен за махинације у вези са додјелом подстицаја пољопривредним произвођачима у ФБиХ, а његова породична фирма "Лијановићи" из Широког Бријега за добијање сумњивих кредита Хипо банке.
Лијановић, који је лидер Народне странке "Радом за бољитак" већ дуже вријеме је у сукобу са странкама нове парламентарне већине - СДП-ом, СББ-ом и два ХДЗ-а.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.