Фото: Лајчак: БиХ стабилно назадује
Сарајево - Политички лидери ваше земље до сада нису били у стању испунити услове који су веома добро познати већ најмање три године.
- Не постоји фамозна политичка воља код њих да би се то десило. Мени је веома жао, али БиХ стабилно назадује док сви напредују на европском путу - изјавио је некадашњи високи представник у БиХ и актуелни потпредсједник Владе и министар спољних послова Словачке Мирослав Лајчак за "Дневни аваз".
Рекао је да је Генерални секретар Савјета Европе Торбјорн Јагланд изјавио да, ако се питање „Сејдић-Финци” не ријеши до сљедећих праламентарних избора у БиХ, онда је тешко замислити да СЕ прихвати већ друге парламентарне изборе који су у сукобу са ставом овог тијела.
- Чињеница је да је комесар Штефан Филе отишао 11. априла из БиХ веома разочаран. Чињеница је и да је високi представниk Кетрин Ештон у својим ставовима током посјете Сарајеву и Сребреници била веома јасна. Kада смо расправљали о овим извјештајима, који се тичу Србије и Косова, практично нико se није осврнуо на БиХ. Људи као да су изгубили жељу да разговарају о БиХ - казао је Лајчак.
Додао је да се у Европској унији тренутно води дискусија како и шта даље са БиХ.
- Чују се различити гласови. На крају ћемо донијети заједничку одлуку. Има оних који предлажу заједнички ангажман, други кажу да нема смисла трудити се више. На крају ћемо заузети заједнички став - закључио је Лајчак.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.