Фото: Комшић не зна куда се креће
Бањалука - Бројни аналитичари и познаваоци односа у БиХ оцијенили су да је прегласавање српског члана Предсједништва БиХ Милорада Додика неукусно и неприхватљиво те да се из епилога те сједнице Предсједништва види да Жељко Комшић не ради у интересу хрватског народа, у име кога је и изабран.
- Посебно је занимљиво да у овом случају хрватски члан Предсједништва БиХ гласа за одлуку која је уперена против заједничког пројекта БиХ и Хрватске као што је мост на Сави код Градишке. То се може десити само Жељку Комшићу који не зна куда се креће и како се понаша. Прегласавање значи негирање права датих члановима Предсједништва и ентитетима - истакао је предсједник Академије наука и умјетности РС Рајко Кузмановић.
Политички аналитичар Драгомир Анђелковић сматра да је циљ сарајевске политичке елите да потпуно подреди и Хрвате и Србе тој политици, односно да БиХ води путем конфронтације са Србијом и Хрватском.
Анђелковић истиче да сваки покушај прегласавања и мајоризације води ка урушавању БиХ, која може да опстане једино ако се уважавају права свих народа и конститутивних елемената.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.