Комшић: Не признајем закључке СДП-а који се односе на мене

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Комшић: Не признајем закључке СДП-а који се односе на мене

Након што је јуче напустио сједницу Предсједништва СДП-а, Жељко Комшић је у краткој писаној изјави за Федералну телевизију појаснио своје разлоге.

“Не признајем закључке који се односе на мене и на Предсједништво БиХ и препоручујем ономе ко је водио сједницу Предсједништва СДП-а као и његовим правим експертима да напокон почну читати Устав БиХ, законе и пословнике, у овом случају који се односе на Предсједништво БиХ. Онда би можда знали да Предсједништво БиХ не даје своја мишљења једној политичкој странци. Ја сам против овог али и свих будућих споразума који задиру у грађанску БиХ и који једне вреднују више од других”, казао је Комшић за ФТВ.

Оваква Комшићева реакција услиједила је након споразума СДП-а и ХДЗ-а о провођењу пресуде Европског суда за људска права у Страссбоургу у случају “Сејдић и Финци” и уставним промјенама у БиХ.

Иако је Дамир Хаџић, члан Предсједништва СДП-а прошле седмице потврдио како чланови руководства странке којој припада, знају за споразум између Драгана Човића и Златка Лагумџије, испоставило се како то није истина.

“Суштински, не слажем се са овим споразумом”, казала је чланица Предсједништва СДП-а Бесима Борић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.