Комшић: Додик позива мигранте из Србије у БиХ

Танјуг
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Комшић: Додик позива мигранте из Србије у БиХ

САРАЈЕВО - Хрватски члан Предедништва БиХ сматра да мигранти треба да остану у Републици Српској све док Оружане снаге не буду ангажоване да обезбјеђују границу са Србијом.

Комшић тврди да је присуство миграната у Републици Српској директна је посљедица одбијања његовог српског колеге Милорада Додика да се на граници БиХ са Србијом ангажују Оружане снаге БиХ.

Он је за портал Радиосарајева рекао да је Додик на сједници Предсједништва БиХ, 11. јуна прошле године, резолутно одбио такву могућност, "чиме су настављени нелегални преласци миграната са територије Србије на територију БиХ".

"Он је тиме фактички мигранте позвао у ентитет РС. Све док је то тако и док Додик одбија да ангажујемо ОС БиХ како би спријечили нелегалне уласке миграната у БиХ и у оба њена ентитета, мигранти који се сада налазе у ентитету РС ту треба и да остану", навео је Комшић.

У Унско-санском кантону протеклих дана изразито је напето - грађани су изашли на улице, заустављали аутобусе с мигрантима, а онда је и влада овог кантона донијела одлуку о забрани превоза миграната.

Додик је раније данас тим поводом за сарајевску Н1 изјавио да неће поштовати одлуку власти УСК.

"Наша мигрантска политика је позната и није ништа ново. Ми покушавамо највише преко дојава грађана да сазнамо гдје се они налазе, којим рутама се крећу не желећи да се они слободно крећу у РС, да врше притисак на становништво и разбојнички се понашају", рекао је Додик.

Додао је да када мигранте скупе на једно мјесто организују им превоз и одвозе их гдје они желе.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.