Фото: Клизави коловози, магла у колтинама
БАЊАЛУКА - На већини путева у Републици Српској и Федерацији БиХ саобраћај се одвија по влажним и мјестимично мокрим коловозима, а у котлинама и дуж ријечних токова, те у вишим предјелима, магла и ниска облачност мјестимично смањују видљивост.
На свим дионицама које пролазе кроз усјеке и поред камених косина повећана је опасност од одрона земље и камења на коловоз.
Због санације на магистралном путу Модрича један-Вукосавље/Јакеш/-Подновље-Шешлије-Јоховац-Руданка-Добој-Каруша биће измијењен режим саобраћаја.
Настављена је реконструкција коловоза на дионици магистралног пута Дрињача-Милићи-Власеница, због чега се саобраћај одвија једном траком.
У току је изградња кружне раскрснице на споју магистралних путева Драготиња-Приједор-Козарац и Козарска Дубица-Приједор, са Улицом 29. новембра у Приједору, због чега се саобраћај одвија успорено.
На дионици магистралног пута Дрињача-Коњевић Поље у току је реконструкција коловоза, па се саобраћа једном траком, уз регулацију семафорима.
Због изградње мини-хидроелектране, на магистралном путу Котор Варош-Ободник, измијењен је режим саобраћаја.
У току је изградња МХЕ Крупац на ријеци Жељезници, због чега се саобраћај на дионици магистралног пута Крупац-Богатићи, на подручју општина Источна Илиџа и Трново одвија наизмјенично, једном траком.
Режим саобраћаја измијењен је на дионици магистралног пута Јоховац-Руданка због изградње ауто-пута Коридор “Пет це”, кроз Републику Српску, од петље Јоховац до петље Руданка.
У току је постављање камера на ауто-путу Градишка-Бањалука, на локалитету Маховљанске петље, због чега је измијењен режим саобраћаја.
У току је и постављање наплатних станица “Александровац” и “Нова Топола”, на путевима који се спајају из ових мјеста са ауто-путем.
Данас од 9.00 до 15.00 часова, због деминирања, повремено у трајању максимално 10 минута, биће обустављен саобраћај на регионалном путу Источно Сарајево-Требевић-Пале, дионица Миљевићка кривина-Златиште на локалитету Златиште-Требевић.
Због деминирања терена на радилишту “Клакари Доњи осам, 13 и 14”, у општини Брод, на снази су привремене обуставе саобраћаја на дионици магистралног пута Брод-Оџак од 8.00 до 15.00 часова, у интервалима 30 минута обуставе и 10 минута пропуштања.
На дионици магистралног пута Брод на Дрини-Шћепан Поље забрањен је саобраћај за сва возила чија укупна маса прелази 16 тона.
На регионалном путу Површнице-Лопаре саобраћај теретних возила преусмјерен је на путни правац Лопаре-Прибој-Бањ Брдо.
Због санације на магистралном путу Кладањ-Олово у тунелу Караула, саобраћај је обустављен и преусмјерен преко старог превоја Караула.
На магистралном путу Зеница-Немила, због санације у тунелу “Врандук два” током дана се саобраћа наизмјенично, једном траком, а због повремено појачаног промета возила формирају се дуже колоне у оба смјера. Ноћу саобраћај буде обустављан од тридесет минута послије поноћи до 4.30 часова.
На граничним прелазима у БиХ нема дужих задржавања.
Због безбједносних разлога, и даље је обустављен саобраћај за теретна возила и аутобусе на граничном прелазу Брчко-Гуња.
Возачи који планирају путовање ван граница Републике Српске и БиХ имају могућност провјере стања саобраћаја на 11 граничних прелаза - Градишка, Градина, Нови Град, Козарска Дубица, Костајница, Рача, Павловића мост, Зупци, Брод, Шепак и Каракај.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.