Кецмановић својевољно напустио Предсједништво БиХ

СРНА
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Кецмановић својевољно напустио Предсједништво БиХ

Хаг - Бивши члан ратног Предсједништва БиХ Ненад Кецмановић изјавио је данас у Хагу да је по сопственој вољи, а не на позив власти Републике Српске са Пала напустио Предсједништво БиХ у јулу 1992. године.

Он је, као свједок одбране на суђењу некадашњем команданту Главног штаба Војске Републике Српске /ВРС/ генералу Ратку Младићу, негирао наводе Тужилаштва да је у јулу 1992. године напустио Предсједништво БиХ на позив српских власти, истичући да је "и ушао и изашао из Предсједништва по сопственој процјени".

Кецмановић је рекао да је српска војска у љето 1992. године користила војну надмоћ на фронту да заузме већи дио територије БиХ на исти начин на који су муслимани и Хрвати претходно у Скупштини БиХ употријебили своју бројчану премоћ, прегласавајући српске посланике при доношењу одлуке о суверености БиХ, преносе медији.

"Зато је у августу 1992. године та војска и контролисала 75 одсто територије БиХ", рекао је Кецмановић током данашњег унакрсног испитивања тужилаца пред Хашким трибуналом.

Суђење генералу Младићу биће настављено у понедјељак, 14. јула.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.