Караџић тражи да се истражи да ли га је Холандија прислушкивала

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Караџић тражи да се истражи да ли га је Холандија прислушкивала

Београд - Некадашњи предсједник Републике Српске Радован Караџић затражио је од холандских власти да проведу истрагу и обавијесте га да ли је холандска тајна служба /AIVD/ прислушкивала њега и његовог правног савјетника Питера Робинсона током повјерљиве комуникације.

"Недавно сам приметио да је холандска влада, посебно AIVD, пресретала привилеговану комуникацију између адвокатске фирме Пракен д'Оливериа и њених клијената, укључених у међународне кривичне поступке током периода када сам имао привилеговану комуникацију са Робинсоном", навео је Радован Караџић у захтјеву, преноси Радио "Слободна Европа".

Овај радио наводи да су холандски медији крајем прошле године пренијели налазе истраге према којој је холандска тајна служба често прислушкивала адвокатску компанију Пракен д'Оливеира.

Како се наводи, након тога је и холандски министар унутрашњих послова потврдио да је притужба на прислушкивање "дјелимично оправдана".

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.