Фото: Истражују могуће прислушкивање у Суду и Тужилаштву БиХ
Сарајево - Канцеларија дисциплинског тужиоца Високог судског и тужилачког савјета БиХ води истрагу о догађајима који могу упућивати на незаконито прислушкивање у Суду и Тужилаштву БиХ, али не и против одређених особа.
Ово је у уторак "Независним" потврдио Милан Тегелтија, предсједник ВСТВ-а, који је на тај начин демантовао информације које се се појавиле у јавности да су предмет истраге два тужиоца Тужилаштва БиХ.
"Могу потврдити да се води истрага о том догађају. Истрага ће утврдити је ли било дисциплинског прекршаја, а ако јесте, ко га је од тужилаца починио", рекао је он.
Агенције су јуче током дана пренијеле информацију федералних медија о томе да су под истрагом два тужиоца Тужилаштва БиХ због сумње да су незаконито прислушкивали своје колеге и судије Суда БиХ.
Овај случај већ је интерно истраживан у Тужилаштву БиХ, федералном МУП-у и Дирекцији за координацију полицијских тијела у БиХ, чије је једно од возила као штићена особа користила и Весна Будимир, бивши замјеник главног државног тужиоца. Она је у фебруару пријавила да је мета прислушкивања, али је након провјера закључено да прислушкивања није било. Тужилаштво БиХ тада је потврдило да од 2008. године посједује GPS локаторе за лоцирање возила и објеката, али је одбацило оптужбе да је Будимирова прислушкивана.
Како је наведено, прислушни уређаји набављени су у вријеме мандата Милорада Барашина, бившег главног тужиоца, а били су регистровани на Божу Михајловића, шефа Посебног одјељења за организовани криминал и корупцију, те су у спорном периоду били у канцеларији тужиоца Олега Чавке.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.