Инцко: Циљ је пронаћи домаће рјешење за Изборни закон

Срна
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Инцко: Циљ је пронаћи домаће рјешење за Изборни закон

Сарајево - Високи представник за БиХ Валентин Инцко рекао је данас током сусрета са министром спољних и европских послова Хрватске Маријом Пејчиновић Бурић у Сарајеву да је крајњи циљ међународне заједнице проналазак домаћег рјешења за измјене Изборног закона БиХ.

Инцко и Бурићева су разговарали и о напорима које спроводе САД и ЕУ да би се постигао договор политичких странака о изборној реформи, саопштено је из ОХР-а.


Током сусрета, Инцко је похвалио чињеницу да су Хрватска и БиХ веома блиски економски партнери, те нагласио да је даље јачање економских односа у интересу обје земље.

"Економска сарадња и развој су фактори кохезије и на њих не би смјела утицати друга отворена питања, која би двије земље требало да ријеше пријатељским путем", закључио је Инцко.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.