Ханс Герт Петеринг: Престанак препуцавања о будућности БиХ

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Ханс Герт Петеринг: Престанак препуцавања о будућности БиХ

БЕРЛИН - Земље западног Балкана имају европску перспективу, али се она мора посматрати за сваку земљу појединачно, изјавио је предсједник Европског парламента и носилац листе демохришћана на изборима Ханс Герт Петеринг.

Петеринг је, говорећи о БиХ за "Дојче веле", рекао да Европски парламент од бх. политичара очекује одлучнију борбу против корупције, побољшање привредне ситуације у земљи, побољшање парламентарно-демократских структура и јачање државе, без сталних препуцавања о њеној будућности или цјеловитости.

- Нама не требају никаква даља комадања и подјеле и полазимо од држава које сада постоје. Оне се морају међусобно уважавати, поштовати права свих њихових грађана. Само на тој основи оне могу да постану чланице Европске уније - закључио је Петеринг.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.