Гориво из Брода у продаји

Глас Српске
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Гориво из Брода у продаји

БAЊA ЛУКA - Прве количине горива произведене у Рафинерији нафте у Броду налазе се у продаји на пумпама "Петрола" у цијелој Републици Српској.

- Цијена горива из Брода далеко је испод цијене евродизела и она у малопродаји износи 1,64 КМ по литру - рекао је Срни директор за комерцијалне послове у "Петролу" Никола Лалић.

Он је навео да гориво из Брода прати сертификат који указује на одређени квалитет и нема сумње да је подједнако квалитетан као и друга горива који се појављују на тржишту РС.

Рафинерија нафте Брод је 27. новембра званично почела са радом након трогодишњег прекида, успјешне приватизације и ремонта постројења.

У погону је стара линија капацитета 1,2 милиона тона прерађене нафте годишње, а генерални директор "Зарубежњефта" Николај Брунич је најавио да ће до 2010. године Рафинерија бити спремна за оптималан рад и прераду 4,2 милиона тона нафте годишње.

Рафинерија нафте Брод почела је са радом 1968. године, приватизована је у фебруару прошле године, а у
реконструкцију старе линије за прераду уложено је око 40 милиона марака.

Европски квалитет

Бродска Рафинерија производиће све врсте нафтних деривата који задовољавају европске стандарде квалитета.

У Рафинерији је запослено око 1.400 радника.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.